A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: base_url

Filename: core/Config.php

Line Number: 67

Останні події в центрі — Scientific and Educational Center
Українською In English

Останні події в центрі




2014
Червень
14

Виставка «Картини зі світу науки»

З 12 червня до 12 вересня (в будні дні з 9.00 до 16.00; крім того у вихідні: 14, 15, 21, 22 червня та 6, 7 вересня 2014 року з 9.00 до 17.30у Державному політехнічному музеї при Національному технічному університеті України «КПІ» працюватиме виставка «Картини зі світу науки». 

Вчені з понад 80 інститутів Товариства ім. Макса Планка надали для виставки фотографії із різних галузей наукових досліджень. Спектр застосованих технологій для отримання цих знімків дуже широкий: від звичайної фотографії за допомогою кольорової зйомки з використанням різного виду мікроскопів – світлова мікроскопія, растрова електронна мікроскопія, растрово-тунельна мікроскопія, - і до комп’ютерного моделювання.

Презентоване в Україні зібрання налічує 50 широкоформатних зображень, більше зображень можна побачити на сайті:www.images.mpg.de.

Адреса виставки: проспект Перемоги, 37; корп. 6; НТУУ «КПІ», Державний політехнічний музей (www.museum.kpi.ua).



2014
Травень
04

XIII Школа з теоретичної та математичної фізики

Науково-освітній центр

Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України

 

XIII Школа з теоретичної  та  математичної фізики

 

5 – 8  травня 2014,  Київ

 

Програма:

  Лекції та семінари  будуть проходити в ІТФ НАН України,  ауд 221.

 

5 травня, понеділок:

10:00-12:00:  К. Бондаренко, Вступ до гамільтонової механіки

12:00-14:00:  О. Барабаш, СТВ та рівняння Максвелла

14:00-15:00:  Обід

15:00-16:30Ю. Штанов, Темна матерія у всесвіті

16:30-18:30:  М. Іоргов, ТФКЗ та теорія груп

 

6 травня, вівторок:

10:00-12:00:  К. Бондаренко, Вступ до гамільтонової механіки

12:00-14:00:  О. Барабаш, СТВ та рівняння Максвелла

14:00-15:00:  Обід

15:00-17:00М. Іоргов, ТФКЗ та теорія груп

 

7 травня, середа:

10:00-12:00:  К. Бондаренко, Вступ до гамільтонової механіки

12:00-14:00:  О. Барабаш, СТВ та рівняння Максвелла

14:00-15:00:  Обід

15:00-17:00М. Іоргов, ТФКЗ та теорія груп

 

8 травня, четвер:

10:00-12:00:  К. Бондаренко, Вступ до гамільтонової механіки

12:00-14:00:  О. Барабаш, СТВ та рівняння Максвелла

14:00-15:00:  Обід

15:00-17:00М. Іоргов, ТФКЗ та теорія груп



2014
Березень
13

Наукові результати з фізики, отримані в результаті експедиції на наукову станцію «Академік Вернадський»

Семінар відбудеться у четвер (13 березня) у приміщенні ліцею №145, ауд.24 (або 37), об 11:25.

Лектор: Гвоздовський Ігор Анатолійович. Учасник двох арктичних експедицій на наукову станцію «Академік Вернадський», старший науковий співробітник ІФ НАН України, кандидат фіз.–мат. наук.

Організатори: Науково-освітній центр Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова, Київський природничо-науковий ліцей №145 за підтримки відділення фізики і астрономії НАН України.



2014
Лютий
05

Дослідження екзопланет

Семінар відбудеться у середу (5 лютого) у приміщенні ліцею №145, ауд.20, о 09:25

Лектор: Відьмаченко Анатолій Петрович, доктор фіз-мат наук, професор. Головна астрономічна обсерваторія НАН України.

Організатори: Науково-освітній центр Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова, Київський природничо-науковий ліцей №145 за підтримки відділення фізики і астрономії НАН України.



2014
Лютий
03

Зимняя Школа НИУ ВШЭ-ФИАН-ИТЭФ по математической физике «Интегрируемость в современной квантовой теории поля»

 

Национальный исследовательский университет «Высшая Школа Экономики»

Физический институт им. П.Н.Лебедева РАН

«Государственный Научный Центр Российской Федерации – Институт Теоретической и Экспериментальной Физики»

 3 — 8 февраля, г. Москва

 

 

 

Программа лекций и семинаров:



Секция «Введение в интегрируемые структуры в квантовой теории поля»

И. Кричевер (ВШЭ), «Введение в интегрируемые системы»

А.Семенов (ФИАН), «Туннелирование в квантовой механике»

С.Апенко, В.Лосяков (ФИАН), «Физика и математика магнитных монополей»

М.Берштейн (ИТФ им.Л.Д.Ландау), «Инстантоны и конструкция АДХМ»

А. Рослый (ВШЭ, ИТЭФ), «Узлы и квантовая теория поля Черна-Саймонса »

П.Гавриленко (ВШЭ), А.Маршаков (ВШЭ, ИТЭФ), « Введение в двумерные

конформные теории поля»
Э.Ахмедов (ВШЭ, ИТЭФ), «Квантовая теория поля в пространстве де-Ситтера»

 

 

Секция «Введение в математическую физику»

А.Ляшик (ВШЭ), «Дополнительные главы классической механики»

Т.Такебе (ВШЭ), «Введение в эллиптические функции»

Л.Рыбников (ВШЭ), «Введение в проективную геометрию»

Е.Фейгин (ВШЭ), «Введение в группы Ли»

Н.Иоргов (ИТФ, Киев), «Введение в матричные алгебры Ли»





 

Секция «Введение в интегрируемые структуры в квантовой теории поля»



Понедельник, 3.02  (ВШЭ, 317)

15:30 – 17:00  И.Кричевер

17:00  -- 19:00 А.Рослый


Вторник, 4.02 (ФИАН, нижний зал ОТФ)


11:00 –14:00 М.Берштейн

15:00 – 17:00 С.Апенко, В.Лосяков

17:00 – 19:00 А.Семенов


Среда, 5.02 ФИАН(до обеда) – ВШЭ (после обеда)


10:00 –12:00 А.Семенов

12:00 – 14:00 А.Рослый

15:30 НИС Матфизика (М.Берштейн)

17:30 Н. Иоргов (доклад на семинаре по матфизике)


Четверг, 6.02  (ФИАН)

11:00 – 13:00 А.Семенов

14:00 – 16:00 В.Лосяков, С.Апенко

16:00 – 18:00 П.Гавриленко, А.Маршаков


Пятница, 7.02 ВШЭ (317)

11:00 – 14:00 Э. Ахмедов

15:30 – 18:00 А.Рослый

Суббота, 8.02 ВШЭ (317)

11:00 -- 14:00 П.Гавриленко



 

Секция «Введение в математическую физику»


Понедельник, 3.02  (ВШЭ, 212)

15:30 – 17:00  И.Кричевер

17:00  -- 19:00 Т.Такебе

Вторник., 4.02 (ФИАН)

11:00 –13:00 Л.Рыбников

14:00 – 17:00 А.Ляшик

17:00 – 19:00 А.Ляшик (семинар по решению задач)

Среда, 5.02 (ФИАН - ВШЭ)

10-00 – 12-00 А.Ляшик

12-00 – 14-00 Е.Фейгин

с 15:30 – общая программа в ВШЭ


Четверг, 6.02  (ФИАН– нижний зал ОТФ)

11:00 -- 14:00 А.Ляшик

15:30 – 18:00 Е.Фейгин


Пятница, 7.02 ВШЭ (211)

11:00 – 14:00 Т.Такебе

15:30 – 18:00 Н.Иоргов

Суббота, 8.02 ВШЭ (211)

11:00 -- 14:00 А.Ляшик



2014
Січень
20

Instantons, monopoles and something between

ІТФ ім. М.М. Боголюбова НАН України

Лабораторія теорії інтегровних систем

Науково-освітній центр ІТФ ім. М.М. Боголюбова

 

Лекції з математичної фізики

 

20 січня 2014 р., понеділок, о 14-00 , ауд. 221

Николай Тюрин

(Высшая школа экономики, факультет математики, Москва)

 





2014
Січень
10

Семінар з фізики конденсованого стану

Науковосвітній центр

ІТФ ім. М.М.Боголюбова НАН України

Кафедра квантової теорії поля

Фізичний факультет КНУ імені Тараса Шевченко

 

 

10 січня, п‘ятниця, ІТФ ім. М.М.Боголюбова НАН України, ауд. 221

 

 

Програма:

 

 

11-0014-00,   ауд. 221

 

1. "Вимірювання шуму тунельного струму в дробовому квантовому ефекті Холла. Теоретичний опис, порівняння з експериментом та що можна з них дізнатися про фізику системи."

Кирило Сніжко (Фізичний факультет КНУ імені Тараса Шевченко, фізичний факультет Університету Ланкастера

 

15-00-- 18-00, ауд. 221

 

 

2. «Вступ до Анзацу Бете»,

Андрій Ляшик (Фізичний факультет КНУ імені Тараса Шевченко)

 



2014
Січень
03

Новорічний семінар з математичної фізики

ІТФ ім. М.М. Боголюбова НАН України

Лабораторія теорії інтегровних систем

 3 січня 2014 р., п’ятниця, ауд. 221



11:00-12:30: Oleksandr Gamayun (Lancaster University, UK / BITP),

Mobile impurity propagation in a one-dimensional quantum gas



12:30-12:45: Coffee break



12:45-14:15: Pavlo Gavrylenko (Kiev National University / HSE Moscow),

Residue formulas for prepotentials, instanton expansions and conformal blocks



14:15-15:00: Lunch



15:00-16:30: Anton Shchechkin (Kiev National University / BITP),

Bilinear relations on Painleve tau-function from conformal field theory



16:30-16:45: Coffee break



16:45-18:15: Nikolai Iorgov (BITP),

Isomonodromic tau-functions from Liouville conformal blocks





2013
Грудень
24

Вступ до квантової теорії поля в просторі де Сітера

 

Науково-освітній центр

Інституту теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова

Національної академії наук України

Фізичний факультет

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

 

 

Лекційні курси

з сучасної теоретичної фізики

 

24 - 27 грудня

Цикл лекцій:

Вступ до квантової теорії поля

в просторі де Сітера

Еміль Ахмедов

Інститут теоретичної та експериментальної фізики ім.А.І.Аліханова, м.Москва

 

Програма:

24 грудня, вівторок, 15-00, ауд. 322

Що таке КТП в просторі де Сіттера? 

25-27 грудня, 16-30, ауд. 221

  1. Геометрія простору де Сіттера

  2. Вільні поля, гармоніки та функції Гріна в просторі де Сіттера 3.

  3. Нестаціонарна діаграмна техніка.

  4. Однопетльові діаграми в просторі де Сіттера

  5. Сумування лідируючих інфрачервоних поправок у всіх петлях.

Література: E.T. Akhmedov, Lecture notes on interacting quantum fields in de Sitter space. Preprint ArXiv: 1309.2557



2013
Грудень
21

ІІ Командна Олімпіада з Експерименту

 

 

Фізичний Факультет Київського Національного Університету ім. Т. Шевченка

Радіофізичний Факультет Київського Національного Університету ім. Т. Шевченка

Науково-освітній центр Інституту теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова

 

ІІ Командна Олімпіада з Експерименту

 

Змагання з фізики для школярів 8-11 класів

 

21 грудня 2013 року, Київ, Фізичний Факультет КНУ ім. Т. Шевченка

 

 

На даний момент школярі, навіть в профільних школах та ліцеях, не знайомі з практикою постановки фізичного експерименту, мають малий досвід в ньому. Командна Олімпіада з Експерименту покликана виправити цю ваду, адже без розуміння експериментального підґрунтя фізики, без її інтуїтивного відчуття не можливе її глибоке розуміння.

 

В рамках командної олімпіади школярі розглядають деякі проблеми експериментального характеру, використовуючи фіксований набір обладнання та за обмежений час. В процесі роботи вони мають коректно поставити експеримент, поспостерігати цікаве фізичне явище, та зуміти коректно інтерпретувати свої спостереження, аргументуючи їх результатами вимірів.

 

Для участі в олімпіаді запрошуються учні кращих фізико-математичних ліцеїв Києва. В оцінюванні роботи школярів приймають участь студенти, аспіранти та викладачі Фізичного та Радіофізичного факультетів КНУ, співпрацівники Інституту теоретичної фізики, студенти Київського Політехнічного Інституту.

 

Група організаторів: Шадура Віталій, Семенякін Микола, Лебіга Ольга, Пілягін Данило, Рогова Анна, Герасименко Ярослав, Козак Андрій, Трінчук Данило.

 

Подробиці тут